Waar: Stedelijk Museum Schiedam
Wanneer: 10 oktober 2026 t/m 14 maart 2027
Eten is meer dan alleen iets wat je eet. Het roept herinneringen op, brengt mensen samen en vertelt verhalen over familie, cultuur, migratie en tradities. In de tentoonstelling Broodnodig – Van land, naar keuken en tafel ontdek je hoe voedsel verweven is met ons dagelijks leven en onze geschiedenis.


Foto 1: Stilleven, foto Meinke ten Have, 2026
Foto 2: Groep van chefs, foodexperts en de twee curatoren, foto Meinke ten Have, 2026
Land, keuken en tafel
De tentoonstelling bestaat uit drie hoofdstukken: Land, Keuken en Tafel. Bij Land gaat het over de herkomst van ons eten en de mensen die ons voedsel verbouwen en vangen. Keuken laat zien hoe voedsel wordt bereid en wie daar een rol in speelt. Tafel draait om samen eten, rituelen en de manier waarop voedsel mensen met elkaar verbindt.
Kunst en persoonlijke verhalen
Bekijk werken van historische en hedendaagse kunstenaars, onder wie Pieter Bruegel, Chaïm Soutine, Martha Rosler, Zhanna Kadyrova en Mika Rottenberg. De tentoonstelling is mede ontstaan vanuit gesprekken met acht chefs en foodexperts. Hun persoonlijke herinneringen aan eten, familie en koken geven een extra laag aan de tentoonstelling.