14 november 2026 - 17 mei 2027

Tentoonstelling armando nuljaren

Waar: Stedelijk Museum Schiedam
Wanneer: 14 november 2026 t/m 17 mei 2027

Bekijk ook de website

Ontdek de radicale Nul-periode van kunstenaar Armando in het Stedelijk Museum Schiedam. Voor het eerst worden vier van zijn zelden getoonde installaties uit de jaren 1958-1964 samen gepresenteerd.

Armando en de Nul-groep

Armando was in de jaren zestig onderdeel van de beroemde Nederlandse Nul-groep, samen met onder anderen Jan Schoonhoven, Henk Peeters en Jan Henderikse. De kunstenaars werkten met alledaagse en industriële materialen en zochten naar een nieuwe, meer objectieve vorm van kunst.

Van toen naar nu

De tentoonstelling brengt Armando’s installaties samen met hedendaagse kunst. Werken van Zalán Szakács, Gabey Tjon a Tham en Touki Delphine laten zien hoe ideeën over licht, ruimte, beweging en industriële materialen ook vandaag nog inspireren.

Stap binnen in een wereld van herhaling, licht, geluid en ruimte en ontdek hoe vernieuwend de kunst van Armando en de Nul-groep nog altijd is.

S'DAM TIPT!

Tentoonstelling Broodnodig – Van land, naar keuken en tafel

Tentoonstelling Broodnodig – Van land, naar keuken en tafel

Tentoonstelling Where the Light Enters – Winne x Segraphy

Tentoonstelling Where the Light Enters – Winne x Segraphy

Yves Klein & zijn kunstenaarsfamilie: Frits, Marie en Rotraut

Yves Klein & zijn kunstenaarsfamilie: Frits, Marie en Rotraut

Terug naar activiteiten

Stedelijk Museum Schiedam
Hoogstraat 112
3111 HL Schiedam
E-mail
Website
Facebook

Aanmelden